O bratru Kňourkovi aneb Skaut má holá kolena

Název: O bratru Kňourkovi aneb Skaut má holá kolena

Žánr: dokument, historický, životopisný

Autoři: RK Rozbřesk, středisko Břeclav

Délka: 19 minut 29 sekund

Popis: Film je věnován památce Fr. Kňourka – organizátora a propagátora skautingu na Břeclavsku za první republiky. Je např. autorem známých písní Poštorenská kapela či Stály baby u vesnice. Ve filmu si na výročí úmrtí F. K. břeclavští roveři pozvou oldskauta, který jim o Kňourkovi vypráví. Film je doplněn řadou archiválií, hranými scénami i hudebním videoklipem.

Rok: 2015

Hrají: Jan Balajka, Aleš Slezák, Tomáš Bernát, Tom Nevělík, Michal Tureček, Libor Hostinský, Matěj Kořínek, Ondřej Topolanský, Tereza Procházková, Zita Ondráčková, Jana Procházková, Karel Sedláček, Vojtěch Kylián, Miroslav Loučka, Jakub Holobrádek, Richard Hladký, Štěpán Káňa, Jan Stöhr, Pavel Kurtin jako vypravěč a další

 

Napsat komentář