MINULÉ ROČNÍKY

Na začátku byla jedna pověst, kterou nám naši vedoucí vyprávěli a my ji chtěli slyšet znova a znova. Pověst o muži bydlící se svou rodinou nedaleko osady Staré Hamry, který ve vzteku všechny zabil. Ano víme, v tak zkráceném popisu to nezní nic moc, ale ještě teď vzpomínáme jaké to bylo když nám to vedoucí vyprávěli. Příběh plný napětí a zvratů, z kterého vám někdy stávaly vlasy hrůzou. Bohužel už to naše vedoucí přestalo bavit vyprávět nám to pořád dokola a tak se rozhodli natočit o tom film.

Film nese název Kosti. To se psal rok 2006. Film se našim vedoucím, i když neměli žádné herecké zkušenosti povedl, jedinou chybkou bylo, že film neměl takovou dobrou atmosféru, jako když nám tuto pověst vedoucí povídali za tmy při svíčkách.

Film byl natočený, ale jak to všem pustit? A tak se zrodil nápad, udělat to formou předávání Oskarů. To ale ještě nikoho nenapadlo, že se s toho vyklube akce větších rozměrů. Tato premiéra filmu Kosti a předávání cen za nejlepší herecké výkony ve filmu dnes označujeme jako takový nultý ročník našeho filmového festivalu. Měli jsme červené koberce (bohužel nebyl červený), příjezd herců auty a mnoho dalšího na čem se pak Klapka stavěla.

Vedoucí to tak nadchlo, že se domluvili, udělat z toho filmový festival skautských amatérských filmů. A tak jsme už o rok později pořádali 1. ročník Příborské Klapky.

1. září 2007, Skautský domov Příbor

Počet filmů:

2 - Expedice Retezat (Příbor), A.B.Svojsík vs. Mr. J. (Kolín)

Nejlepší film:

A.B.Svojsík vs. Mr. J. (Kolín)

www.youtube.com/1rocnik_2007

18. září 2009, Skautský domov Příbor

Počet filmů:

4 - A co zítra ..? (Příbor), Tajemství domácích švestek (Kopřivnice), Jak se krade na GMK (Bílovec), Kraken útočí (Kopřivnice)

Tajemství domácích švestek - Kopřivnice

Nejlepší mužská role:

Štěpán Mach jako Kraken ve filmu Kraken útočí (Kopřivnice)